icon muzia„Domácí“ zápasy pořádané na Ostravském dopravním učilišti, nám určilo soupeře z horní poloviny tabulky, kteří očekávali bodové zisky.

  

PASKOV SAURIANS : FBC Spartak Bílovec = 9 : 3 (2:1, 3:1, 4:1)

Hned ranní soupeř ze třetí příčky, byl pro nás velmi těžkou zkouškou. Hned ve 2.minutě Jakub Nězgoda rozvlnil síť v soupeřově brance, načež soupeř za minutu srovnal. Herně jsme byli mírně lepší, ale soupeř v protiútocích. Do první přestávky ještě Adam Kučera strhnul vedení na naši stranu. Po přestávce se podařilo soupeři sice po naší nedůslednosti srovnat, ale v 7.minutě po skórování Pavla Růžičky, začal doslova koncert domácích a Bílovec neměl nejmenší šanci zápas zvrátit. Jedna akce střídala druhou, přihrávky přesné či nepovedené, po zemi či vzduchem, drtivá většina končila v brance soupeře. Tomu nepomohla ani výměna brankáře a my předvedli jednoznačně nejlepší hru za hodně dlouhé období. Až v poslední minutě zápasu, soupeř potřetí skóroval, to už jsme ale měli na naší straně devět zápisů a jednoznačně si kráčeli pro body.

PASKOV SAURIANS : Torpedo Havířov „B“ = 8:4 (3:0, 3:2, 2:2)

Po navnaděném prvním zápase, jsme nastoupili klidným nasazením i ve druhém, kde soupeř už nebyl tak nebezpečný. Zápas jsme měli poměrně celou dobu pod kontrolou. Vybudovali jsme si hned od začátku slušný náskok a ten, až na úvod druhé třetiny, drželi s přehledem pod kontrolou. Škoda nepřesné mušky a nedůslednosti ve finální části akcí, vstřelených branek, by bylo podstatně více. I když tento zápas už nebyl tak dominantní jako předešlý, byl to hodně povedený víkend po hodně dlouhé době.

Slovo trenéra: „Co dnes hráči předvedli v obou zápasech proti soupeři, který byl favoritem, byla skvělá ukázka, kam by mohl tým směřovat. Doslova skvěle zapadlo mládí se zkušeností a druhá polovina proti Bílovci, byla z naší strany nádhera. Celá střídačka dneska žila a dokázali jsme si, že jsme schopni porazit i mužstva z horních příček tabulky. Skóre navíc ukazuje, že to nebyl žádný těsný výsledek. Cesta k záchraně je ještě dlouhá, ale pokud předvedeme vždy alespoň podobný výkon, nemuseli bychom se sestupu obávat. Všem hráčům patří velké dík!“

Sestava: Kuboš Ondřej – Kašinský Marek, Janešík Martin©, Sochr Antonín, Šobich Jozef – Bedřich Radim, Bohm Viktor, Lyčka Šimon, Nězgoda Jakub, Juroš Martin, Fibingr Filip, Molek Dominik, Růžička Pavel, Kučera Adam.
Trenéři: Moravec Pavel, Volek Radim.