Pohár města Paskov

Od roku 2000 pořádá náš klub ve spolupráci s obecním úřadem v Paskově florbalový turnaj mladších žáků : „O pohár obce Paskov“. Na první ročník bylo pozváno pět týmů a ty se střetly systémem každý s každým a první čtyři týmy postoupili do semifinále. V roce 2001 jsme rozšířili turnaj o kategorii elévů a systém turnaje podobný, ale nehraje se semifinále, ale první dva týmy hrají finále, které určí vítěze poháru.

Od 3.ročníku (rok 2002) jsme utkání zpestřili o trestná střílení, která se provádějí, ať utkání základní skupiny skončí jakkoliv a vítěz obdrží do tabulky prémiový bod. Za vítězství jsou body 3.

Tento turnaj je pravidelně pořádán každým rokem, což z něj dělá snad nejstarší pravidelně hraný žákovský turnaj v České republice.

Pořekadlo že „doma není nikdo prorokem“ se v tomto případě naplňuje. Naším klukům se za celou historii povedlo pohár získat pouze 1 a to po 12 letech v kategorii mladších žáků v roce 2012.

Součástí tohoto turnaj je i Memoriál Jakuba Máchy, který byl součástí paskovských elévů. Bohužel v roce 2002 v jeho 8 letech došlo k náhlému selhání srdce a na jeho počest takto vznikla nová soutěž v rámci tohoto turnaje. Jde o soutěž o nejrychlejšího hráče, kdy si každý tým nominuje jednoho hráče. Účastníků je tedy celkem 5, kdy každý běží jednotlivě a změří se mu čas. Do dalšího kola postoupí 4 a následuje klasickým vyřazovacím způsobem. Tuto soutěž se povedlo vyhrát Paskovu pouze jednou, a to shodou okolností jeho bratrovi.